Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AAACE3908N1ZG
Call 0804767128369% Response Rate
Send Enquiry

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Size | 1.0Sqmm |
| Voltage | 1100 V |
| Number of Core | 1 CORE |
| Packaging Type | Coils 100 m |
| Type | Double Insulated Cable |
| Insulation Material | PVC |
| Diameter (mm) | 14/0.3 |
| Brand | Epsillon Cables |
| Color | Black |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Voltage (Volts) | 1100 v |
| Packaging Type | Coils 100 m |
| Type | Double Insulated Cable |
| Insulation Material | PVC |
| Diameter (mm) | 22/0.3 |
| Brand | Epsillon cables |
| Color | Black |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 500 Meter |
| Cable Size | 2.5 sqmm |
| No. of Cores | Single Core |
| Rated Voltage | 1000 V DC |
| Conductor Material | Copper |
| Insulation Material | PVC |
| Voltage (Volts) | 1100 V |
| Size | 2.5 sq mm |
| Packaging Type | Coils 100 m |
| Sheath Material | PVC |
| Cable Shape | Round |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Size | 4 Sq mm |
| Voltage (Volts) | 1100 V |
| Packaging Type | Coils 100 m |
| Insulation Material | PVC |
| Number of Strings | 56/0.3 |
| Brand | Epsillon cables |
| Color | Black |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Voltage (Volts) | 1100 V |
| Size | 6 sq mm |
| Packaging Type | Coils 100 m |
| Insulation Material | PVC |
| Brand | Epsillon Cables |
| Color | Black |
| Number of Strings | 84/0.3 |
View Complete details