Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AAACE3908N1ZG
Call 0804767128369% Response Rate
Send Enquiry

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 90 Meter |
| Wire Size | 1 sqmm |
| Brand | Epsillon |
| Coil Length | 90m |
| Voltage | 1100 V |
| Material | Copper |
| Insulated Material | ZHFR |
| Number Of Cores | Single |
| Temperature (deg. Celsius) | 70 |
| Shape | Round |
| Armoured | Non Armoured |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 90 Meter |
| Wire Size | 1.5 sqmm |
| Brand | Epsillon |
| Current Rating (A) | 14 A |
| Coil Length | 90m |
| Insulated Material | PVC |
| Number Of Cores | Single |
| Conductor Type | Copper |
| Thickness Of Insulation (mm) | 0.6 mm |
| Temperature (deg. Celsius) | 70 |
| Diameter (mm) | 22/0.3 |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 90 Meter |
| Wire Size | 2.5 sqmm |
| Brand | Epsillon |
| Coil Length | 90m |
| Material | Copper |
| Insulated Material | PVC |
| Power/Voltage | 1100 V |
| Temperature (deg. Celsius) | 70 |
| Diameter (mm) | 36/0.3 |
| Shape | Round |
| Is It Armoured | Non Armoured |
View Complete details